Mısır Ticari Vizesi

Mısır vizesi başvurusunda bulunacak olan TC vatandaşları normal Bordo pasaport hamilleri vizeye tabidir.

Yeşil (hususi) Gri (hizmet) pasaportların tamamına vize uygulanmaktadır. Siyah diplomatik pasaportlara 90 günü geçmeyen seyahatlerde vize uygulanmaz.

Mısır Ticari vize başvuruları, Mısır Dış işleri Bakanlığından gelen onay doğrultusunda verilmektedir. Bu nedenle vize onayının geliş süreside göz önünde bulundurularak, Mısır ticari vize işlemlerinin toplam sonuçlanma süresi ortalama 15 iş günü sürmektedir. Mısır'a seyahatte bulunacak bireylerin, seyahatlerine en az 25 gün kala müracaat etmeleri tavsiye edilir.

Mısır Ticari vize başvuruları en az 3 ay tek girişli ve en fazla 6 ay çok girişli olarak verilmektedir. Mısır kapı vizesi uygulaması sadece 45 yaş üstü Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını kapsamaktadır. 45 yaş altındaki Umuma mahsus pasaport hamilleri Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, Türkiye'deki Ankara Mısır Büyükelçiliği ve İstanbul Mısır Başkonsolosluklarından vize almaları zorunludur.

Mısır ticari vizesine başvuru yapacak olan bireyler için meslek ayrımı olmaksızın, her meslek grubu aşağıdaki evrakları ibraz etmekle yükümlüdür.

Mısır Vize Danışmanlığı

Mısır Ticari Vizesi İçin Gerekli Evraklar

1. Vize bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliği olan pasaport aslı
2. 3,5 x 4,5 mm ebatında iki adet fotoğraf (arka fon beyaz)
3. Pasaport resimli sayfasının renkli fotokopisi
4. Mısır ‘dan gelen ticari davetiyenin aslı veya fotokopisi
5. Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (Ev adres bilgileri mutlaka gözükecek şekilde olması gerekmektedir)